yenidogan-fotograf-cekimi-2214

YENİDOĞAN FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Yenidoğan bebeğinizin ilk günlerini hatırlamak, o koşuşturma ve yorgunluk arasında hiç de kolay değildir. Özellikle bebeğinizin ilk 10 günü, elinizde bir kayıt yoksa hafızanızdan hemen uçar gider. Yenidoğan bebekler en güzel pozlarını 5 ile 10 gün arasında verir. Çünkü anne karnındaki davranışları büyük ölçüde devam eder. Genellikle uyurlar, çok esnektirler ve henüz bebek sivilceleri oluşmamıştır. Ne büyük şans ki bebeğinizin natural pozisyonları, benim de kaydetmeyi en sevdiğim pozisyonlardır. Bebeğinizin vereceği o muhteşem pozları kayıt altına almaya hazır hissettiğiniz en kısa zamanda, bu 1-6 hafta arasında olabilir, bizimle irtibata geçip, varsa özel isteklerinizi ve çekim için uygun olduğunuz zamanı paylaşabilirsiniz.

Bebeğiniz için kullandığımız kostüm ve aksesuarları biz temin ediyoruz. Alışverişlerimizi yurtdışında belirlediğimiz bir kaç üreticiden yapıyoruz. Bunun nedeni de kullanılan materyallerin kaliteli oluşu ve kostümlerin tam olarak yenidoğan ölçüsünde olması. Çekimi yapan ekibin ve çekimlerde kullanılan ürünlerin hijyenine çok önemlidir. Anne-baba dahil, bebekle iletişimde olan kişilerin yüzük, bileklik, saat gibi aksesuarlarını çıkarmaları gerekir.

Yenidoğan Fotoğraf Çekimi bebeğinizin bulunduğu evde yapılır. Bu çekimin yapıldığı gün başka fotoğraf çekimi yapılmaz. Fotoğraf çekiminde süre sınırı yoktur. Bebeğinizin, istediği zaman istediği kadar beslenmesi bizim için önemlidir. Bu süreler uzun olabilir. Anne ve bebeğin rahat ettiği ortam bizim için de en uygun çekim ortamıdır. Kostüm ve aksesuar seçimine birlikte karar veriyoruz. Her evde kendimiz için stüdyo ortamı yaratabiliyoruz. Flaş kullanmayacağımız için evinizin en çok ışık alan odasını kullanacağız.

Çekimlerde önceliğimiz bebeğinizin ihtiyaçlarıdır. Çekime başlamadan önce emzirilmeli, bezi değiştirilmeli ve kolay çıkarabileceğimiz bir kıyafet giydirilmeli veya sadece battaniyesine sarıp, beklenmelidir.

    instagram     vimeo

Ezgi Yılmaz Photography

İSTANBUL / LONDRA