sizden-gelenler-1904

EVA’NIN DOĞUM FOTOĞRAF & VİDEO ÇEKİMİ

Hamileliğimi başkalarının doğum videolarını izleyerek geçirdim. Hepsinin içinde yoğun duygular, inişler-çıkışlar, annelerin inanılmaz gücü ve mutlu son vardı. Arkadaşlarıma doğumlarıyla ilgili detay sorduğumda çoğunlukla “Of, çok uzun zaman oldu. Hatırlayamıyorum” tarzında cevaplar alıyordum. Ben hiçbir şeyi unutmak istemiyordum.

29 saat süren doğumumdan sonra heyecanla videomu bekledim. Olaylar kabaca aklımdaydı ama detaylar yoktu. Gelen video beklentilerimizin çok ötesinde çıktı! Bana o günkü duyguların aynısını yaşatan, boğazımda yumru oluşturan, ağlatan ve sonunda gülümseten, nefis, film tadinda bir klip izledim. 29 saatim 7 dakikada ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Ezgi’nin görünmez olduğunu duyuyordum ama o gün tecrübe etmiş oldum. Gerçekten de kendisini doğumdan sonra farkettim 🙂 Hazırladığı video ailecek izlenebilecek harika bir anı oldu! Doğum videom düğün videom gibi “olmazsa olmaz” ımdı. İyi ki oldu, iyi ki Ezgi Yılmaz bize eşlik etti. Hala kendimi kötü hissettiğimde veya ne kadar şanslı olduğumu hatırlamak istediğimde veya sadece o güne geri dönmek istediğimde izlerim! Şaka değil! :))) İzleyen her anne adayına feyz olmasını dilerim. Doğumunuza sahip çıkın ve mutlaka o anları size hatırlatacak kayıtlar almak üzere profesyonel bir ekiple çalışın.

KATYA GAZİOĞLU

HAZİRAN 2016

sizden-gelenler-1122

MAYA’NIN BEBEK VE AİLE FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Kızımızın doğumundan hemen önce Ezgi ile tanıştık. Yenidoğan Fotoğraf Çekimi için tereddütlüydüm, çünkü bunun minik Maya’ mız için stresli olabileceğini düşünüyordum. Ezgi hem bebeğimize hem de bana karşı çok kibar ve sabırlıydı. Çekim süresince hepimizi rahatlattı ve sonuçta ortaya harika fotoğraflar çıktı! Sadece bebeğimizle değil, aynı zamanda labradorumuz Badem ile de mükemmel bir ilişkisi vardı. Ezgi’ den gelen fotoğraflar bizim için çok kıymetli. Sık sık onlara dönüyoruz ve o günleri anıyoruz. Maya 1 yaşına girdiğinde Ezgi ile ikinci bir seans daha yaptık. Maya’ nın büyüdüğünü Ezgi’ nin fotoğraflarından çok net anlıyoruz 🙂 ve önümüzdeki aylarda Ezgi’ nin gözünden Maya’ yı görmek için sabırsızlanıyoruz!

GİZEM YAZICI

MAYIS 2019

sizden-gelenler-1927

MIA’NIN DOĞUM & YENİDOĞAN FOTOĞRAF ve VİDEO ÇEKİMİ

Ezgi Yılmaz’ la ikinci kez harika bir deneyim yaşadık. Oğlumuz Leo ve kızımız Mia’ nın doğumlarında yanımızda Ezgi vardı. Ezgi’ nin sakin, sabırlı ve anlayışlı mizacı bizi çok rahatlattığı için 2. kez kendisiyle çalışmak istedik. Hem doğum fotoğraf ve video hem de yenidoğan fotoğraf çekiminden sonsuza dek saklayacağımız fotoğraflarımız ve videolarımız var. Ezgi ağlayan bir bebeği rahatlıkla yatıştırabiliyor ve sanırım bu muhteşem fotoğraflar bu şekilde ortaya çıkıyor. Fotoğraflarımızı ve doğum filmimizi beklediğimizden daha kısa sürede teslim aldık. 3. doğumda da kesinlikle Ezgi ile çalışacağız 🙂

JESSICA ÇARMIKLI

NİSAN 2019

sizden-gelenler-1930

PAMİR’İN DOĞUM FOTOĞRAF ve VİDEO ÇEKİMİ

Bir doğum fotoğrafçısının en önemli özelliği bence bir ailenin en özel anlarını orada olduğunu farkettirmeden, fotoğraflara resmen duyguları aktararak yakalayabilmesi.

Ezgi’ nin varlığını doğumdan sonra aile fotoğrafı çekilirken farkettim desem yeridir.

Hamilelik ve sonrasında da oğlumun çekimleri icin hep onun gözüne güvendim. İyi ki onunla çalışmışım diyorum her fotoğrafa tekrar bakışımda…

NAZ AYDEMİR AKYOL

KASIM 2018

sizden-gelenler-1932

ALİSON YAZ’IN DOĞRUM FOTOĞRAF ve VİDEO ÇEKİMİ

Doğum her haliyle büyülü bir dünya, bebeğinizle tanışma yolculuğunuz ve aslında içinizde var olan güçlü kadınla tanışma anınız bir anlamda. Yalnızlık isteyen ama bir o kadar da yanınızdakiler ile huzur bulduğunuz bir an. O anlarda rahatsız edilmemek ise öncelik. Fotoğraflar ve videolar ise sizi her an o büyülü zamana taşıyabilen yegane şey. Bu işi fark edilmeden ama hissedilen ve yaşananları en ince ayrıntısına kadar size çektiği karelerle hissettiren Ezgi yanımızda olduğu icin çok şansliydik. Tekrar tekrar binlerce teşekkürler.

BAHAR TOKSOY GUIDETTI

EKİM 2017

sizden-gelenler-1935

LEYLA’NIN DOĞUM FOTOĞRAF ve VİDEO ÇEKİMİ

Hayatımızda bir saniyesini bile değiştirmek istemediğimiz en güzel, en mahrem, en heyecanlı, en anlatılmaz, en deli, en dolu, en sarsıcı günümüzde, ilk kez görmemize rağmen herşeyin en doğal parçası olacağını nereden anladık da Ezgi’ yi seçtik bilmiyorum ama iyi ki onu seçmisiz. Bizim icin tek paha biçilemez günümüzü, her izlediğimizde farklı bir duygunun seline kapıldığımız festival gibi bir anıya çevirdiği için ona hep minnettar kalacağiz. Şimdi suç ortakları gibi her özel ve ilk anımızda Ezgi’ yi arıyoruz ve birlikte daha nice anılar biriktirmeyi hayal ediyoruz.

BEYZA ÖZKAN

NİSAN 2018

sizden-gelenler-1937

DÜNYA’NIN DOĞUM FOTOĞRAF ve VİDEO ÇEKİMİ

Bir hamilenin başına gelebilecek en güzel şeysin bence. Kendimi çok sanslı hissediyorum seninle çalıştığımız icin. Var mıydın yok muydun ben seni hiç göremedim bile. Sonra izlediğimde beni tekrar o anlara götürüp her izlediğimde gözlerimin dolmasına sebep olan mükemmel video ve fotoğraflar sonrasında tabii ki yenidoğan cekimi ve 1 yas cekimi. En güzel anlarımızda yanımızda olup bu güzel anları ölümsüzleştirdiğin için sana minnettariz. Ellerine, emeklerine sağlık bütün güzel anlarımızda yanımızda olman dileği ile ♥️

HANDE SARUHAN

NİSAN 2018

    instagram     vimeo

Ezgi Yılmaz Photography

İSTANBUL / LONDRA