EZGİ YILMAZ

Doğum ve bebek fotoğrafçılığına 2011 yılında İstanbul’ da başladım. Londra’ da tanınan bir fotoğraf sanatçısı olan Nemi Miller’ den stüdyoda hamile ve yenidoğan fotoğraf çekimi eğitimi aldım. Eğitim esnasında farkettim ki özellikle yenidoğanlarla çalışmak için teknik fotoğraf bilgisi yeterli değil. Fotoğraf eğitimini takiben doğal doğum, suda doğum, hypnobirthing, yenidoğanların bakımı ve ihtiyaçlarının giderilmesi, sakinleştirilmesi, emzirme ve ilk yardımı içeren çok verimli bir eğitim süreci geçirdim. Eğitimlerimi, İstanbul Doğum Akademisi‘ nin doktor, ebe, doğum psikoloğu ve douladan oluşan tecrübeli doğum ekibinden aldım. Böylece bebeğinizin huzurlu uykusuna müdahale etmeden en doğal yenidoğan pozlarını nasıl alacağımı da öğrendim.

Yeni insanlar tanımak, onların sevinçlerine ortak olmak ve bebeklerle çalışmak benim için bir tutku haline geldi. Bebeklere dair bütün gelişmeleri halen daha büyük bir keyif ve ilgiyle takip ediyorum.

Fotoğraf çekimlerimiz çoğu zaman anne ve bebeğin en hassas dönemlerinde olmaktadır. Ezgi Yılmaz Photography ekibi olarak çekimlerimize süre sınırı koymuyoruz. En güzel pozları aldığımızdan emin olana dek yanınızda kalıyoruz.

Doğal doğumları destekleyen bir fotoğraf sanatçısı olarak, doğumuna sahip çıkan ailelerle çalışmaktan ve bu ailelerin sayısının artmasından mutluluk duyuyorum. Ekip olarak, doğum şekliniz ne olursa olsun, doğumunuza, doğum ekibine, anneye, bebeğe, babaya ve doğumdaki mahremiyetinize saygılı olacağımıza dair sizi temin ederiz.

    instagram     vimeo

Ezgi Yılmaz Photography

İSTANBUL / LONDRA