Yenidoğan Fotoğraf Çekimi Hakkında Merak Edilenler

12 Mayıs 2021By 0

Yenidoğan fotoğraf sanatçısıyla çalışmak şart mıdır? Fotoğraf çekmeyi biliyorsam bu çekimi yapamaz mıyım?

Yenidoğan fotoğraf çekimi yapmak için fotoğraf eğitiminin yanısıra bebeklerle, özellikle de yenidoğanlarla ilgili eğitimler almak gerekir. Temelde yenidoğanların fizyolojisini, ihtiyaçlarını ve içinde bulunmaktan hoşnut olacağı ortamı bilmek ve çekim öncesinde bu ortamı sağlamak bebeğinizden en güzel pozları almamızı sağlar. Yenidoğan bebeğiniz için bir fotoğraf çekimi düşünüyorsanız fotoğraf eğitiminin yanı sıra almış olduğu eğitimleri de sorunuz.

 

Ne zaman randevu almak gerekir?

Hamileyken bizi arayıp, doğum yapacağınız yaklaşık tarihi bizimle paylaşın. Biz de ajandamıza notumuzu alıp, doğumunuzu takiben sizinle veya bir yakınınızla iletişime geçip, günü netleştirelim. Süre, bebeğe göre değişkendil gösterebilir. Bebeğinizden en doğal yenidoğan pozlarını almak için doğumu takip eden 4-10 gün arası çekimi yapmak gerekir. Fakat anne ve bebeğin zamana ihityacı varsa bu süre 40 güne kadar uzayabilir.

 

Fotoğraf çekimini nerede yapıyorsunuz?

Fotoğraf çekimini bizim kostüm ve aksesuarlarımızla bebeğinizin bulunduğu evde yapıyoruz. Anne ve bebeğin en konforlu olduğu ortam bizim için de en rahat çekim ortamıdır.

 

Çektiğiniz fotoğraflarda gördüğüm kostüm ve aksesuarlar bende mevcut değil. Nasıl temin edebilirim?

Bu konuda endişelenmeyin. Bütün kostüm ve aksesuarlar bizim tarafımızdan temin ediliyor. Dilerseniz bebeğinizin üstünde görmek istediğiniz kostüm ve aksesuarları bizimle paylaşabilirsiniz. Biz de sizin isteklerinize öncelik veririz.

 

Yenidoğan fotoğraf çekimi ne kadar sürer?

Her bebeğin farklı olduğunu düşünürsek, fotoğraf çekimi için yaklaşık bir süre verebiliriz. Ortalama süre 3-4 saattir. Bu süre size biraz uzun gelebilir fakat unutmayın ki sizin ve bebeğinizin konforunu sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Bebekler zaman zaman huzursuz olabilir, bu çok normaldir. Biz bu durumlara aşinayız. Herşeyin kontrolümüz altında olduğunu unutmayın.

 

İkiz & üçüz bebek bekliyorum. Ek ödeme yapmam gerekiyor mu?

Hayır. Bizim favori çekimlerimiz ikiz ve üçüz çekimleridir.

 

Bebeğimin kardeşiyle fotoğraflarının olmasını istiyorum. Bunun için ek ödemem gerekir mi?

Hayır. Kardeş çekimleri en sevdiğimiz çekimlerdendir. Yenidoğan fotoğraf çekiminde anne&baba ve kardeşlerin çekime dahil olmasını özellikle istiyoruz.

 

Yenidoğan fotoğraf çekimini çok istememe ragmen ilk günlerin telaşından çekim gününü kaçırdım. Ne yapmam gerekir?

Özellikle Türkiye’ de çok karşılaştığımız bir durum bu. Hamileyken erken olduğunu düşünüp, doğumdan sonra da hiç zaman yok ki diyerek zaten çok kısa olan bu dönemi kaçırıyor aileler. Ama hiç sorun değil. Bebeğiniz anne karnındaki hareketleri artık yapmıyor olsa da yavaş yavaş sizinle temas kurmaya başlamıştır. Her dönem için kostüm ve aksesuarlarımız mevcuttur.

 

Fotoğraflarımızı ne zaman teslim alabiliriz?

Fotoğraflarınız çekimi takip eden 2-3 hafta içinde emailinize linkle gönderilir. Albüm için fotoğraf seçip bize gönderirseniz takip eden bir hafta içerisinde de albüm ve diğer ürünler teslim edilir. Fotoğrafları siz seçmek istemiyorsanız bunu bizimle paylaşmanız yeterlidir.