Neden Doğum Film Çekimi Yaptırmalıyım?

6 Ocak 2023By 0

Doğum film çekimi için 5 neden;

  1. Doğum gerçekten de nadir bir olaydır. Her doğum farklıdır, dolayısıyla birden fazla çocuk sahibi olmayı planlıyor olsanız bile, her doğum hem siz hem de bebeğiniz için benzersiz olacaktır.
  2. Muhtemelen o günle ilgili detayları hatırlayamayacaksınız veya neler olup bittiğini düşünmek için fazla zamanınız olmayacak. Doğumunuzu filme alarak, istediğiniz zaman o güne dönebilirsiniz. Doğum sürecini sonradan izlemek, doğum hikayenizi anlatmanıza da yardımcı olabilir; bu doğum deneyimini sahiplenmenin güçlendirici bir yolu olabilir.
  3. Bir doğum videosu, bebeğinizle paylaşmak için gerçekten harika bir şey olabilir. Artı, çocuğunuza vücudunuzu bu harika şeyi yaparken göstermek, özellikle kadınlara yönelik olan bedene dayalı pek çok utancı besleyebilen bir kültürde doğumu ve bedenleri normalleştirir.
  4. Bir partneriniz varsa, doğum film çekimi, doğum sürecinde yaşadığınız bağı korumanın güzel bir yolu olabilir. Siz ve eşiniz, çok emek verdiğiniz, eşinizin bebeğinizi dünyaya getirmeniz için sizi desteklediği bu çok yoğun ve değerli zamana geri dönebilirsiniz.
  5. Öte yandan, YouTube veya Instagram gibi bir kanal aracılığıyla videonuzu paylaşmak isteyebilirsiniz. Doğum videolarını izlemek, kendi doğumunuza hazırlanmak için harika bir yol olabilir ve belki de doğum filminizi kendi doğumlarına bu şekilde hazırlanmak isteyenler için erişilebilir kılmak isteyebilirsiniz. İster vajinal ister sezaryenle doğum yapın, videonuzu daha geniş bir kitlenin izlemesine izin vermek de doğumun normalleşmesine yardımcı olur ve bu da bir bütün olarak topluma fayda sağlayabilir.