Doğum Fotoğraf Çekim Hizmeti Almanız İçin 5 Neden

6 Ocak 2023By 0

 “Doğum Fotoğraf Çekim” hizmeti almanız için 5 neden

 

  1. Doğumunuza ait detayları unutacaksınız.

Bebeğinizi haftalarca, aylarca taşıdınız ve onu bu dünyaya getirmek için çok emek verdiniz. Annelerin doğum anında olanları tam olarak hatırlayamadıkları sık sık duyarız. Hatta bir çok anneden doğum sürecinde göz göze geldiğimiz halde doğum bittiği anda “sen burda mıydın veya ne zaman geldin buraya” soruları aldım. Hormonlar ve genellikle uykusuzluk nedeniyle, doğum sürecindeki pek çok detayın kaybolması doğaldır. Doğal olarak, anılar da zamanla solacaktır. Bir doğum fotoğrafçısı hayatınızın en önemli anlarından birisi olan bebeğinize kavuştuğunuz anı  tüm ayrıntılarıyla hatırlamanıza yardımcı olur. Hayatınızın tamamen değiştiği o günü fotoğraflarınızla canlı tutabilirsiniz.

  1. Babalar veya doğumda size eşlik eden kişi de fotoğraflarda olmalı, fotoğraf çeken taraf olmamalı. Bebeğinizin doğumu sizin için olduğu kadar baba için de çok duygusal bir deneyim olacak. Çekim yapma ve kamera ayarlarıyla uğraşma konusunda endişelenmesine gerek kalmayacak. Sizi desteklemek ve hikayenin bir parçası olmak için orada – bu onun için de başka bir hayata geçiş anı. Bu yüzden fotoğraflar hakkında endişelenmesine gerek kalmadan tüm dikkatini ve desteğini size vermesine izin verin. Onlara dönüp bakmayı ve ikinizin de ne kadar harika bir takım olduğunuzu görmek hoşunuza gidecek.
  2. Doğum hikayesi birçok güzel andan oluşur. Doğum fotoğraflarınız size farkında bile olmadığınız anları hatırlatacak – partnerinizin elinizi tutması veya bebeğin geleceği söylendiğinde yüzlerinizin ifadesi. Bebeğinizin ilk nefesini, ilk ağlamasını, onu ilk kucaklayışınızı, ilk öpüşünüzü, ilk rahatlamayı, gururu ve koşulsuz sevgiyi kayıt altına alacaksınız. Yeni bir aile olarak ilk anlarınız, sonsuza kadar saklamanız için kaydedilecek. Doğumdan birkaç saat sonra değişecek tüm küçük ayrıntılardan bahsetmiyorum bile – ayakları esneyecek ve kafa şekilleri değişecek, onları ilk gördüğünüzde nasıl göründüklerini her zaman hatırlayabileceksiniz.
  3. Profesyonel bir fotoğrafçı ne yaptığını bilir. Işık ve çekim alanı genellikle doğum sırasında çok kısıtlanabilir. Profesyonel bir fotoğrafçı, ekipmanını bilir ve her koşulda kaliteli görüntüler üretebilir. Elleri titremeyecek ve fotoğraflar doğum yerinizin gerçek ruh halini ve atmosferini yansıtacaktır. Pek çok fotoğrafçı, hem anne hem de doğum ekibi için oldukça rahatsız edici olabilecek flaşı kullanmadan yalnızca mevcut ışığı kullanmayı seçer. Ayrıca doğum ve doğum sürecine aşinadırlar – hangi anları arayacaklarını bilirler ve doğum hikayenizi tutarlı ve dikkat çekmeden yakalarken ani değişikliklere uyum sağlamaya hazırdırlar.
  4. Doğum güzeldir. Her bebeğin doğumu mucizevi bir olaydır ve tekrarı yoktur. Doğum, insanın hayatındaki en önemli yolculuklardan biridir ve belgelenmeyi hak eder. Doğum hikayenizin hiç fotoğrafını çekmediğiniz için pişman olabilirsiniz, ancak profesyonel bir doğum fotoğrafçısı tuttuğunuz için asla pişman olmayacaksınız.