Yenidoğan Fotoğraf Çekimi

Yenidoğan bebeğinizin ilk günlerini hatırlamak, o koşuşturma ve yorgunluk arasında hiç de kolay değildir. Özellikle bebeğinizin ilk 10 günü, elinizde bir kayıt yoksa hafızanızdan hemen uçar gider. Yenidoğan bebekler en güzel pozlarını 5 ile 10 gün arasında verir. Çünkü anne karnındaki davranışları büyük ölçüde devam eder. Genellikle uyurlar, çok esnektirler ve henüz bebek sivilceleri oluşmamıştır. Ne büyük şans ki bebeğinizin natural pozisyonları, benim de pozlamayi en sevdiğim pozisyonlardır. Bebeğinizin vereceği o muhteşem pozları kayıt altına almaya hazır hissettiğiniz en kısa zamanda, bu 1-6 hafta arasında olabilir, bizimle irtibata geçip, varsa özel isteklerinizi ve çekim için uygun olduğunuz zamanı paylaşabilirsiniz.

Bebeğiniz için kullandığımız kostüm ve aksesuarları biz temin ediyoruz. Alışverişlerimizi yurtdışında belirlediğimiz bir kaç ülkeden yapıyoruz. Bunun nedeni de kullanılan materyallerin kaliteli oluşu ve kostümlerin tam olarak yenidoğan ölçüsünde olması. Çekimi yapan ekibin ve çekimlerde kullanılan ürünlerin hijyenine özen gösterilir. Anne-baba dahil bebekle iletişimde olan kişilerin yüzük, bileklik, saat gibi aksesuarlarını çıkarmaları gerekir.

Türkiye’de, yenidoğan bebeklerin evden çıkarılmak istenmemesi durumu çok yaygın olduğu için talep olursa bebeğin bulunduğu ortamda da stüdyo ortamı oluşturulabilir. Bebeği, evin en çok ışık alan odasında, hazırladığımız stüdyo ortamında, oda sıcaklığına da özen göstererek fotoğraflıyoruz.

Çekimlerde önceliğimiz bebeğin ihtiyaçlarıdır. Çekime başlamadan önce emzirilmeli, bezi değiştirilmeli ve kolay çıkarabileceğimiz bir kıyafet giydirilmeli veya sadece battaniyesine sarıp, beklenmelidir. Ortalama çekim süresi 3-4 saattir.