10 Soruda Yenidoğan Fotoğraf Çekimi

10 Soruda Yenidoğan Fotoğraf Çekimi

07 Eylül, 2015
 1. Yenidoğan fotoğraf sanatçısıyla çalışmak şart mıdır? Fotoğraf çekmeyi biliyorsam bu çekimi yapamaz mıyım?

  Yenidoğan fotoğraf çekimi yapmak için fotoğraf eğitiminin yanısıra bebeklerle, özellikle de yenidoğanlarla ilgili eğitimler almak gerekir. Temelde yenidoğanların fizyolojisini, ihtiyaçlarını ve içinde bulunmaktan hoşnut olacağı ortamı bilmek ve çekim öncesinde bu ortamı sağlamak bebekten en güzel pozları almamızı sağlar.

 2. Ne zaman randevu almak gerekir?

  Hamileyken bizi arayıp, doğum yapacağınız yaklaşık tarihi bizimle paylaşın. Biz de ajandamıza notumuzu alıp, doğumunuzu takiben sizinle veya bir yakınınızla iletişime geçip, günü netleştirelim.

 3. Fotoğraf çekimini ne zaman yapmak gerekir?

  Doğumu takip eden 5-12 gün içinde çekimi yapmak gerekir. Çekimi bu zaman diliminde yapmak isteme nedenim yenidoğan sürecinin çok kısa olması smiley Bebeğiniz anne karnındaki hareketlerini çok kısa bir süre daha devam ettirir. Ayrıca henüz bebek sivilcelerinin çıkmamış olması ve gaz sancılarının başlamamış olması da önemli etkenlerdendir.

 4. Fotoğraf çekimini nerede yapıyorsunuz?

  Fotoğraf çekimini bebeğinizin konforunun sağlandığı stüdyomuzda veya bebeğin bulunduğu evde yapıyoruz. Her iki ortamda da bebeğinizin rahat edeceği ortam sağlanır.

 5. Çektiğiniz fotoğraflarda gördüğüm kostüm ve aksesuarlar bende mevcut değil. Nasıl temin edebilirim?

  Bu konuda endişelenmeyin smiley Bütün kostüm ve aksesuarlar bizim tarafımızdan temin ediliyor. Dilerseniz bebeğinizin üstünde görmek istediğiniz kostüm ve aksesuarları bizimle paylaşabilirsiniz. Biz de sizin isteklerinize öncelik veririz.

 6. Yenidoğan fotoğraf çekimi ne kadar sürer?

  Her bebeğin farklı olduğunu düşünürsek, fotoğraf çekimi için yaklaşık bir süre verebiliriz. Ortalama süre 3-4 saattir. Bu süre size biraz uzun gelebilir fakat unutmayın ki sizin ve bebeğinizin konforunu sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz smiley Bebekler zaman zaman huzursuz olabilir, bu çok normaldir. Biz bu durumlara aşinayız ve unutmayın ki herşey kontrolümüz altında.

 7. İkiz & üçüz bebek bekliyorum. Ek ödeme yapmam gerekiyor mu?

  Hayır. Bizim favori çekimlerimiz ikiz ve üçüz çekimleridir.

 8. Diğer çocuğumun kardeşiyle fotoğraflarının olmasını istiyorum. Bunun için ek ödemem gerekir mi?

  Hayır. Kardeş çekimleri en sevdiğimiz çekimlerdendir. Yenidoğan fotoğraf çekiminde anne&baba ve kardeşlerin çekime dahil olmasını özellikle istiyoruz.

 9. Yenidoğan fotoğraf çekimini çok istememe ragmen ilk günlerin telaşından çekim gününü kaçırdım. Ne yapmam gerekir?

  Özellikle Türkiye’ de çok karşılaştığımız bir durum bu. Hamileyken erken olduğunu düşünüp, doğumdan sonra da hiç zaman yok ki diyerek zaten çok kısa olan bu dönemi kaçırıyor aileler. Ama hiç sorun değil. Bebeğiniz anne karnındaki hareketleri artık yapmıyor olsa da yavaş yavaş sizinle temas kurmaya başlamıştır. Her dönem için kostüm ve aksesuarlarımız mevcut olduğu için çekim için randevu alabilirsiniz.

 10. Fotoğraflarımızı ne zaman teslim alabiliriz?

  Fotoğraflarınız çekimden sonra 14 gün içinde emailinize linkle gönderilir. Albüm için fotoğraf seçip bize gönderirseniz takip eden bir hafta içerisinde de albüm ve diğer ürünler teslim edilir. Fotoğrafları siz seçmek istemiyorsanız bunu bizimle paylaşmanız yeterlidir.